HAKKIMIZDA

Türkiye ve yurtdışında tamamladığı sıradışı yapıları ve etkileyici projeleriyle bilinen Sembol İnşaat, 2000 yılında kuruluşundan bu yana, önemli eserler inşa etmiş, faaliyetlerini dünyanın farklı bölgelerine taşıyarak, karmaşık ve zorlu projeleri belirlenen bütçeler dahilinde ve kısıtlı süre içerisinde gerçekleştirmeyi başarmış bir kurumdur.

Sembol İnşaat; Türkiye, Kazakistan, Rusya, Ukrayna, Hırvatistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Libya’da, toplam inşaat alanı 1.3 milyon metrekareyi aşan beş yıldızlı otel ve tatil köyü projeleri, alışveriş ve eğlence merkezleri, spor salonları, kültürel ve eğitimsel şehir simgeleri, iş ve medya kuleleri, kongre ve konferans merkezleri ve diğer çok amaçlı projeleri tamamlamıştır.

Kendi alanında uzman ve dünyanın en önemli mimarlık ve inşaat şirketleriyle işbirliği yaparak, projeleri ‘’Tasarla-İnşa et,Yönet’’ vizyonuyla tüm etapları gerçekleştiren Sembol İnşaat, yenilikçi teknolojileri de kullanarak üstün kalite servis donanımlarıyla sektöre öncülük etmektedir.

6000’den fazla profesyonel çalışanı ile birlikte, Mimarlık ve mühendislik çizimlerinden yapının tamamlanmasına kadar olan süreçleri yöneten Sembol İnşaat, bu sayede çok büyük ölçekte projeleri zamanında, yapısal bütünlüğü sağlayarak, tamamen işler halde ve anahtar teslim olarak tamamlamak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

VİZYON

İmza attığı etkileyici ve sıradışı projelerle en yenilikçi, en hızlı ve kaliteden ödün vermeyen yapısıyla dünyanın en iyi inşaat şirketlerinden biri olmak.

MİSYON

Kalite, hız, yüksek teknoloji ve iş güvenliği gibi temel unsurlar nezdinde proje geliştirmek, inşa etmek ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde tamamlayarak teslim etmek.

DEĞERLERİMİZ

DÜRÜSTLÜK ve BÜTÜNLÜK

Çalışanlarımız,müşterilerimiz, meslektaşlarımız, mal ve hizmet aldığımız yurtiçi ve yurtdışı kuruluşlar, içinde bulunduğumuz toplum ve ilişkide olduğumuz devlet birimleri ile dürüstlüğe dayalı etik bir iş birliği sağlarız.

YENİLİKÇİLİK

Yenilikçilik faaliyet gösterdiğimiz alanda başarımızın sürekliliğini sağlamak ve fark yaratmak için bizim için önemli bir değerdir. Yeni fikirlere ve yaratıcılığa karşı yapıcı yaklaşır, teşvik eder ve ödüllendiririz. Müşterilerimiz ile birlikte hareket ederek yenilikçiliğimizi onların beklentilerini karşılamak ve aşmak amacıyla kullanırız.

OPERASYONEL MÜKEMMELLİK

Operasyonel süreçlerimizde, sürekli olarak değişen ve gelişen dünya standartlarındaki ürün ve teknolojileri sunmak, yeni projeler oluşturmak ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek bizim için önemli bir unsurdur. Aynı zamanda Müşterilerimize en uygun maliyetlerde eserler ortaya çıkarmak ana hedefimizdir.

SÜREKLİ İYİLEŞTİRME

Çalışanlarımızı sürekli öğrenmeye teşvik eder ve kişisel gelişimi için destekleyecek ortamları hazırlarız.

KALİTE

Sembol İnşaat’ın kalite anlayışı müşterilerimizin beklentilerinin üzerinde her zaman en iyiyi yapma hedefimiz doğrultusunda temel şirket prensibimizdir.

PERSONEL

Farklı kültürel ortamlardan gelen personelimiz bir araya gelerek şirket resmimizi oluşturur. İletişimimiz açık, sık ve saygılıdır. Birbirimize değer verir, dinler, fikirlere yapıcı yaklaşır, değerlendirir ve mutlaka cevaplandırırız.

Sembol İnşaat’ın başarılı bir şirket olması, hepimizin ortak hedefidir. Bu ortak hedefimiz doğrultusunda hepimizin bir arada bir takım olduğu bilincini taşırız. Takım çalışmaları sayesinde karar verme sürecimizin kalite ve hız kazanacağına, tecrübe ve iyi uygulamaların yaygınlaşacağına, başarma hissinin hakim olacağına ve devamlı öğrenen kurum ve kişiler haline gelerek daima bir adım önde olacağımıza inanırız.

SERTİFİKALARIMIZ